Adalet Bakanlığı binasına ateş açıldı

Adalet Bakanlığı ek binasının önünde ateş açan bir kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 30.06.2015 - 20:18

Adalet Bakanlığı binasına ateş açıldı

Adalet Bakanlığı ek binasına silahla ateş eden kişinin Kadir Y. olduğu belirlendi. Gözaltına alınarak ilçe emniyet merkezine götürülen şüphelinin olayı neden gerçekleştirdiği araştırılıyor.

Milli Müdafaa Caddesi'nde Adalet Bakanlığının yeni yapılan ek binası önüne 40 ED 568 plakalı otomobille geldiği belirtilen şüpheli Kadir Y'nin (30) ceketinin altına gizlediği pompalı tüfekle binanın avlusuna girerek buradan "T.C. Adalet Bakanlığı" tabelasına doğru ateş etti.

Bunun üzerine binadaki güvenlik görevlileri hemen şüpheliye müdahalede bulunarak, ikinci kez ateş edilmesine müsaade etmedi. Olay yerine gelen polis ekipleri ve güvenlik görevlileri, zanlıyı etkisiz hale getirdi.

Olay yeri inceleme ekipleri, Adalet Bakanlığının ek binasının önünde ve içinde detaylı incelemelerde bulundu.

Gözaltına alınan Kadir Y, Çankaya İlçe Emniyet Merkezi'ne götürüldü. Şüphelinin Kırşehir'de elektrikçi olarak çalıştığı ve psikolojik sorunları olduğu öne sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

"ELİNDE BAŞKA MERMİLER DE VARDI"

Olay sırasında söz konusu binanın önünde kaldırım çalışması yapan belediye işçilerinden biri, "Ateş ettikten sonra güvenlik görevlileri onu yere yatırdı, elinde başka mermiler de vardı. Adamın niyeti kötüydü. Kaçan kaçtı, vatandaşlar yere yattı. Silahı arabamızın önünden geçerken dışarıda görmedik, içeride gördük" ifadesini kullandı.

Belediyenin kaldırım işçisi Osman Alagöz de "Zanlının 'adalet' diye bağırarak yukarıya doğru ateş ettiğini gördüm. Hemen güvenlik görevlileri karga tulumba alaşağı ettiler. Üstünde kot pantolon vardı, herhalde tüfeği ceketine sakladı" dedi.

Adalet Bakanlığına bir arkadaşını görmeye geldiğinde nizamiyedeyken silah sesini duyduğunu belirten Murat Akyol da "Nerede bu adalet' diye bağırdı, baktım herkes yere yattı. Sonra güvenlik üzerine atladı. Polise bağırdığını ve kafa attığını gördüm, polisin burnu kanamıştı" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...