Adalet geç kalınca

Samsun'da birlikte olduğu kadını öldürdüğü öne sürülen sanık, söz konusu kişiyi yaraladığı iddiasıyla daha önce hakkında açılan davada 5 yıl hapse mahkum oldu.

Anadolu Ajansı 14.04.2010 - 16:52

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada, birlikte olduğu Ayfer Yılmaz Karagöz'ü yaklaşık 10 ay önce çıkan tartışma sonucu tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Mustafa Dural'ın, söz konusu kişinin bileziklerini gasbedip yaraladığı gerekçesiyle daha önce hakkında açılan davaya devam edildi.

Gasp ve yaralama suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, suçlamaları kabul etmeyerek, ''Ben kimseyi gasp etmedim. Yaralama suçunu da kabul etmiyorum'' diye kendini savundu.

Savunmanın ardından mahkeme heyeti sanığın gasp suçunu işlemediğine kanaat getirerek bu suçtan beraatine karar verirken, yaralama suçundan ise 5 yıl hapse mahkum etti.

İzmir'de otomobil alıp sattığı bildirilen Mustafa Dural, birlikte olduğu Ayfer Yılmaz Karagöz'ü Sarıışık köyü yakınlarında tabancayla öldürmüş, cinayetin ardından Samsun'dan ayrılan zanlı, cep telefonuyla konuştuğu arkadaşına olayı anlatınca, kendisini başka bir olay nedeniyle teknik takibe alan güvenlik güçlerince Amasya yakınlarında yakalanmıştı.

Bu olay sonrası, Ayfer Yılmaz Karagöz'ün eşinin yaklaşık 1 yıl önce Giresun'da aracının içinde ölü bulunması nedeniyle güvenlik güçlerinin zanlı ile öldürülen kadının telefonunu bir yıldır teknik takibe aldığı anlaşılmıştı.

Cinayet suçundan görülen dava ise halen Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...