Adana Belediyesi'nde rüşvet iddiaları

Adana Büyükşehir Belediyesi rüşvet iddialarıyla gündemde. İddialar Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın Meclis Toplantısı’nda üyelere bir rüşvet pazarlığı kaseti dinletmesiyle gündeme geldi.

NTV Haber 11.03.2010 - 18:26

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin salı günü yapılan meclis toplantısına rüşvet pazarlığının olduğu ses kaydı damgasını vurdu. Kaseti dinleten Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'tı.

Durak, 7 üyenin adının geçtiği ileri sürülen rüşvet pazarlığını tüm meclis üyelerine dinletti.

Durak diğer meclis üyelerini zan altında kalmasını önlemek için bu kaseti dinlettiğini söylüyor.

Bu rüşvet pazarlığı kasetine en büyük tepki CHP'li ve MHP'li meclis üyelerinden geldi. Çünkü rüşvet pazarlığına karıştığı iddia edilen meclis üyelerinden biri CHP'li Bekir Sıtkı Özer'di.

Sıtkı Özer imar yetkisinin belediyelere verilmesiyle rant iddialarının gündemden düşmez olduğunu iddia etti.

MHP'den başkan seçilen Aytaç Durak'a en büyük tepki de MHP'li Mustafa Tuncel'den geldi. Aytaç Durakın rüşvet iddialarına karşı kendini savunan Mustafa Tuncel, Durak'ı haksız servet edinmekle suçladı.

Gerilimin yüksek olduğu meclis toplantılarının ardından MHP İl Yönetimi başkan Durak'a karşı takındığı tavır ve rüşvet iddaları nedeniyle Mustafa Tuncel'i, partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etti. Bir meclis üyesi ile firma yetkilisi bir kadın arasında geçtiği öne sürülen 260 bin dolarlık rüşvet pazarlığının ses kaydı ise konuyla ilgili soruşturma başlatan Adana Cumhuriyet Savcılığı’na teslim edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...