Adana'da bir dairede 6 kişinin cesedi bulundu

Adana bir evde 6 kişinin cesedi bulundu, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kız isteme meselesi nedeniyle çıktığı iddia edilen tartışmada, silahla vurularak öldürülenler arasında emekli Vali İsmet Metin, eşi ve kızının da yer aldığı belirlendi.

Anadolu Ajansı 03.05.2017 - 21:23 | Son Güncelleme : 03.05.2017 - 21:30

Adana'da bir dairede 6 kişinin cesedi bulundu

Adana'nın Seyhan ilçesinde bir evde, aralarında emekli Vali İsmet Metin, eşi ve kızının da yer aldığı silahla vurulmuş 6 kişinin cesedi bulundu.

Bir evden silah sesi geldiği ihbarını değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurtuluş Mahallesi'nde 64014 Sokak'taki adrese gitti.

Söz konusu evin kapısının açılmaması üzerine savcılıktan izin alındı. Adana Büyükşehir Belediyesi CANKUR ekiplerinin yardımıyla kapı kilidi kırılarak, eve girildi.

Polis ekipleri, 6 kişinin cesedini buldu.

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ekibi ve ambulans sevk edildi.

Güvenlik güçleri yaptıkları incelemede cesetlerin emekli vali İsmet Metin, eşi Nurşen ile kızı Senem Metin ile Denizhan Dener, halası Gönül Cengiz ve kuzeni Suphi Cumhur Cengiz'e ait olduğunu belirledi.

OLAYIN KIZ İSTEME TARTIŞMASINDAN ÇIKTIĞI İDDİASI

Cinayet Büro Amirliği ekipleri yürüttükleri soruşturma kapsamında, emekli vali Metin'in ailesiyle, eşinin yeğeni olan Dener'in Adana'daki evine geldiğini tespit etti.

Ekipler, anne ve babası bir süre önce vefat eden Dener'in, 6 yıldır görüştüğü Z.H.K. ile evlenmek istediği, kız isteme konusunu konuşmak için evine davet ettiği akrabalarıyla da buna karşı çıkmaları nedeniyle tartıştığı bilgisine ulaştı.

Çıkan tartışmada  Denizhan Dener'in tabancayla akrabalarını öldürdüğü, ardından Hatay'da yaşayan kız arkadaşını arayarak, "Gel hepsini öldürdüm" dediği ve 155 Polis İmdat hattına durumu bildirdiği daha sonra da intihar ettiği ileri sürüldü. 

İsmet Metin, eşi Nurşen ve kızı Senem Metin ile Denizhan Dener, halası Gönül Cengiz ve kuzeni Suphi Cumhur Cengiz'e ait cesetlerin bulunduğu evde olay inceleme işlemleri tamamlandı.

Daha sonra cesetler otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Polisin yaptığı incelemede söz konusu evde 18 boş kovan, olayda kullanılan silaha ait 30 mermi, bir av tüfeği ve bu tüfeğe ait bir miktar fişek bulunduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...