Adana'nın Aladağ İlçesi'nde evin bahçesinde, Serpil Kurt oturduğu foseptik çukurunun üstüne kapatılan tahtanın kırılması sonucu çukura düştü. Kurt'un düştüğünü fark eden akrabaları yardıma koştu. Kurt'u çıkarmak isterken Erol Karakuş, Cihat Cihan ve Harun Cihan da çukura düştü.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Köylülerin de yardımıyla jandarma, foseptik çukuruna düşen 4 kişinin cansız bedenine ulaştı.

ADANA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Meydan Yaylası'nda, bir kadının foseptik çukuruna düştüğünü belirtti.

Kadını buradan çıkartmak isteyen 3 kişinin de aynı yere düşerek hayatını kaybettiğini ifade eden Demirtaş, "Aladağ ilçemizde foseptik çukuruna düşen 1'i kadın 4 kişi yaşamını yitirdi. Ekiplerin olay yerinde çalışması sürüyor." şeklinde konuştu.

ADLİ TIP MORGUNA KALDIRILDI

Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşerek vefat eden kadın ile onu kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi askeri helikopterle il merkezine getirilip, otopsi işlemleri için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İlçeye bağlı Meydan Yaylası'nda, foseptik çukuruna düşerek hayatını kaybeden Serpil Kurt ile onu kurtarmak isterken yaşamlarını yitiren Erol Karakuş, Cihat Cihan ve Harun Cihan'ın cenazeleri askeri helikopterle bölgeden alınıp Adana Havalimanı'na getirildi.

Cenazeler buradan ambulanslara alınıp otopsi işlemleri için Adana Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Acı haberi alarak gelen ölenlerin yakınları da birbirlerine sarılarak ağladı.

BELEDİYE BAŞKANI OLAYI ANLATTI

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik ise olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, acı bir gün yaşandığını söyledi.

İlçede son dönemlerde acı olayların meydana geldiğini hatırlatan Akgedik, yaşanan olayı ise şöyle anlattı:

"Eve misafirliğe gelen kadın, foseptik çukurunun üstünde oturuyormuş. Çukurun kapağı kırılmış, kadın içine düşmüş. Bunu gören ev sahibi girmiş içeri. Ev sahibi de kuyunun içinde kalmış. Sonra yoldan geçen 2 genç arkadaşımız olayı görüp müdahale etmiş. Onlar da içeri girmiş ancak çıkamamış yoğun bir metan gazından dolayı. Ölen vatandaşın kardeşini iple aşağı doğru sarkıtmaya çalışmışlar. İçeri girdikten sonra ‘Beni geri çekin, nefes alamıyorum.’ demiş. Onu geri çıkarmışlar. Bu arada sağlık ve itfaiye ekibi gelmiş. 2 kişinin cenazesini vatandaşlar iple, 2 kişiyi itfaiye çıkarmış.”

Öte yandan, 4 kişiyi kurtarmak için foseptik çukuruna giren ancak içerdeki gaz nedeniyle nefes alamayarak geri çıktığı belirtilen Hasan Karakuş jandarma ekiplerine ifade verdi.

Olay yerinde jandarma ekipleri detaylı inceleme yaptı.