Adana'da göçük

Adana'da SGK bina inşaatında beton dökme işlemi sırasında göçük meydana geldi. Enkaz altında kalan 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi ise ağır yaralandı.

Anadolu Ajansı 03.02.2014 - 12:05

Adana'da göçük

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü hizmet binası inşaatında göçük meydana geldi.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi'nde valiliğin arka tarafındaki SGK İl Müdürlüğü hizmet binası inşaatının 3. katında beton dökülürken tablaların bir kısmı çöktü.

Enkaz altında kalan Zeki Akan adlı işçinin kurtarılması için çok sayıda ekip seferber oldu.

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), AFAD ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'ne bağlı CANKUR ekipleri, beton, demir ve tahta yığınları arasından Akan'a ulaşmaya çalıştı.

Büyükşehir Belediyesine ait bir iş makinesi de kurtarma çalışmalarına destek vermek için olay yerine gelen vinç için yol açtı.

İnşaatta çalışan diğer işçilerin de desteğiyle ekipler, yaklaşık 3,5 saatlik çalışma sonucu enkaz altındaki Akan'a ulaştı. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Akan'ın hayatını kaybettiği tespit edildi.

Olayı duyarak inşaata gelen Akan'ın arkadaşı Şahin Budak, arama çalışmaları devam ederken namaz kılıp arkadaşı için dua etti.

Öte yandan, inşaattan düşerek yaralanarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan işçinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, hafif yaralanan 2 işçinin de ayakta tedavi edildiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...