Adana'da otomobil dolandırıcılığı operasyonu

Adana'da, Fransa ve İspanya'dan çalındığı belirlenen 2 lüks araç ile Gürcistan ve Azerbaycan gibi ülkelerden getirilerek şasi numarası değiştirilen 7 otomobil ele geçirildi, gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakıldı.

adana.jpg

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte lüks araçların piyasa değerinin altında satılmaya çalışıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Polis, yurt dışından çalınan araçların şasi numaralarının değiştirilerek Türkiye'ye getirildiğini belirlemesi üzerine operasyon düzenledi.

Operasyonda 4 kişiyi gözaltına alan ekipler, inceleme yaptığı lüks otomobil ve cipin Fransa ve İspanya'dan çalındığını belirledi.

Soruşturma kapsamında, Gürcistan ve Azerbaycan gibi ülkelerden getirilerek şasi numarası değiştirilen 7 otomobil daha ele geçirildi.

Çalıntı cip ve otomobil ile el konulan 7 aracın piyasa fiyatının yaklaşık 3 milyon lira olduğu öğrenildi. Zanlıların lüks araçları yarı fiyatına satışa çıkarttığı ileri sürüldü.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 4 zanlı, emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sayfa Yükleniyor...