Adana’da Pitbull operasyonu

Adana'da yasak olmasına rağmen Pitbull cinsi köpek beslediği ihbar edilen yaklaşık 40 eve baskın düzenlendi. Baskında bulunan 2 Pitbull cinsi köpek, barınağa götürüldü.

Anadolu Ajansı 06.11.2009 - 14:01

2 Kasım’da ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi Ece Erboğa'nın (11), Yamaçlı Mahallesi 605. sokakta evine giderken sokakta başıboş dolaşan Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmasının ardından Yüreğir ilçesinde aynı cins köpeklerin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Yüreğir Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli bir veteriner hekim ve 2 personel, yasak olmasına rağmen Pitbull cinsi köpek beslendiği ihbarı yapılan yaklaşık 40 eve arama yapmak üzere baskın düzenledi.

Operasyonda, sadece Yamaçlı Mahallesi'nde 2 Pitbull cinsi köpek, sahiplerinden alınarak hayvan barınağına götürüldü.

Yüreğir Belediyesi yetkilileri, Pitbull ve tehlikeli hayvanları evde beslemenin, üretmenin ve satmanın yasak olduğunu, bu nedenle sokakta başıboş dolaşanların yanı sıra evlerde de bu kapsamda arama yaptıklarını belirttiler.

Seyhan Mahallesi'nde sahipsiz Pitbull dolaştığı ihbarı üzerine, ekipler yaptıkları çalışmayla da köpeği etkisiz hale getirerek barınağa götürdüler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...