Adana’da SBS cinayeti

Adana'da 12 yaşında bir çocuk kendisini seviye tespit sınavına göndermediği iddiasıyla annesini tabancayla vurarak öldürdü.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.06.2009 - 13:25

Adana Ova Mahallesi'nde Seyhan İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Rabia A. bir süredir okula göndermediği ve SBS'ye girmesine izin vermediği iddiasıyla annesi Songül A'yı babasına ait tabancayla öldürdü.

12 yaşındaki Rabia A, olaydan sonra polise teslim oldu. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı çocuk yuvasına yerleştirileceği öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, R.A'nın kimlik yaşının 11 olmasına karşın 13-14 yaşlarında gösterdiğini, kendi sınıfındaki arkadaşlarının da 13 yaş ortalamasında olduğunu gözönünde bulundurarak gerçek yaşının belirlenmesi için kemik testi yapılacağı, sonuç alınıncaya kadar yuvada koruma altında tutulacağını bildirdi.

Olaydan sonra bir telefon kulübesinden polisi arayarak teslim olan ve cinayeti kendisinin işlediğini itiraf eden R.A'nın 2 ay önce, Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu'ndan kaydının alındığı ifade edildi.

"SÜREKLİ KAVGA EDİYORDU"
Okul yöneticileri, R.A'nın psikolojik sorunları bulunduğunu öne sürdü. Sürekli ailesiyle tartışan zanlının, okulda da öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kavga ettiğini belirterek, ''Sürekli arkadaşlarıyla kavga ediyor, 'yan baktı, selam vermedi' diye olay çıkartıyordu. Ailesini sürekli okula çağırıp uyarıyorduk. Ailesi 2 ay önce okuldan aldı. Böyle bir şey yapacağı aklımıza gelmezdi'' dedi.

Bir süre öncesine kadar Seyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde çalışan, geçen aylarda TCDD'de hemzemin geçit kontrolörü olarak görev yapan baba Ali A'nın cinayet sırasında mesaide olduğu öğrenildi.

Olayın ardından Ali A. ve 2'si kız 5 çocuğunun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü, ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

Songül A'nın cenazesi ise Adli Tıp Kurumu Morgu'ndaki otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Ova Mahallesi'ndeki evinin önüne getirilen cenaze daha sonra gözyaşları içinde Buruk Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...