Olay, Hürriyet Mahallesi’nde dün saat 19.30 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre, silahlı çete üyeliğinden Bitlis Kapalı Cezaevi'nde yatan Kemal Bakadur (32), bir hafta önce geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Kemal Bakadur’un cenazesi toprağa verildi, Hürriyet Mahallesi’ndeki evinde de taziye çadırı kuruldu.

Çıkar amaçlı suç örgütü ile bağlantılı olan iki grup da dün gece Bakadur’un ölümünün 7'nci gece verilen mevlit yemeğine gitti.

TAZİYE ÇADIRINDA ÇATIŞMA
Gruplardan ihale ve icra davalarından satış işlemlerini takip eden Çiçekçi Kemal lakaplı Kemal Daş’ın adamları ile Sarkan Avcuner’in adamları karşılaştı.

Aralarında husumet bulunan gruptan bazı kişiler, taziye evinde tabancalarına sarıldı. Çıkan çatışmada, her iki gruptan 8 kişi yaralandı.

Çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan Mahmut Daş (36), Ömer Omay (36) ile Orhan Omay (32) doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Adnan Omay (30), Atilla Metin (42), Aydın Daş (36), Serkan Avuncaner (36), Abdurrahman Akgönül’ün (36) tedavileri sürüyor.

Çatışmanın uyuşturucu sattırma meselesinden kaynaklandığını belirleyen polis bazı şüphelileri gözaltına alarak soruşturmayı sürdürüyor.

CEPHANE DOLU OTOMOBİL
Bu arada polis ekipleri, hastanelerde önlem aldı. Özel bir hastane yakınında, şüpheli görülen park halindeki otomobilde yapılan aramada, av tüfeği ve çok sayıda fişek bulunduğu bildirildi.