Adana'da tören alanı krizi

Adana'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Mayıs'ta katılmayı planladığı program ile ilgili valiliğin yaptığı başvuru Seyhan İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi. Gerekçe olarak aynı gün Vatan Partisi'nin mitingi olması gösterildi.

NTV Haber 20.05.2015 - 20:26

Adana'da tören alanı krizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Mayıs'ta Adana'da katılacağı tören için yapılan başvuruya onay verilmedi.

Adana Valiliği, Cumhurbaşkanı’nın Uğur Mumcu Meydanı'nında yapmayı planladığı 'halkla buluşma programı' için Seyhan 1. İlçe Seçim Kurulu'na başvurdu. Aynı gün Vatan Partisi'nin mitingi olduğu gerekçesiyle başvuru reddedildi.

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı'nın anayasaya göre tarafsız olması gerektiğini, seçim öncesi yapılacak etkinliğin buna gölge düşüreceğini söyledi. Sözlü, "Seçimden sonra gelirse kendisini en sıcak şekilde ağırlarız" ifadesini kullandı. 

ÇELİK'TEN TEPKİ

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'ten Belediye Başkanı'nın açıklamasına tepki geldi. 

Çelik, "Belediye Başkanı ya da bir başkasının haddini aşarak, sayın Cumhurbaşkanımız'ın kentimizi ne zaman ziyaret etmesi gerektiğine dönük bir açıklama yapması saygısızca bir tutumdur" dedi. Çelik, Adana halkının Cumhurbaşkanı'nın ziyaretini coşku ve heyecanla beklediğini söyledi.

Konunun Yüksek Seçim Kurulu’na taşınması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...