Adana’da uyuşturucuya geçit yok

Adana'da, kente uyuşturucu sevkıyat yapılacağı bilgisini alan ekiplerin 3 ayrı noktadaki operasyonunda 83 kilo 480 gram toz, 30 kilo 340 gram kubar esrar ele geçirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.04.2010 - 11:53

Adana’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda bin polisin katılımıyla ''torbacı'' adı verilen sokak satıcılarına yönelik geçen hafta yapılan uyuşturucu operasyonunda 34 kişinin tutuklanması ve çok miktarda piyasaya sürülmeye hazır uyuşturucunun ele geçirilmesinin ardından kente yeni sevkıyat yapılacağı bilgisi alındı.

Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucu 3 ayrı noktaya operasyon düzenledi.

Ekipler, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolundan Ceyhan istikametinden Adana'ya gelen R.K. yönetimindeki otomobili takibe aldı. Otoyolun Kozan yolu çıkışına 2 kilometre kala ekipler, aracı durdurarak arama yaptı.

Otomobilin bagajında 4 ayrı poşette toplam 30 kilo 340 gram kubar esrar bulundu. Ayrıca, gözaltına alınan R.K'ye, polis arama noktalarını önceden bildirebilmek için ''öncülük'' yaptığı belirlenen N.K. ve O.Ç. de yakalandı.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü’nden de destek alarak gerçekleştirilen operasyonun ikinci bölümünde ise uyuşturucu taşıdıkları belirlenen iki otomobil takibe alındı. TAG otoyolunun Pozantı gişelerinin çıkışında araçlar durdurularak arama yapıldı.

Bagajdaki 3 çuvalda 81 kilogram toz esrar ele geçirildi. Uyuşturucuyu taşıdıkları belirlenen M.A. ve M.A. ile öncülük eden E.M, B.K. ve K.T. gözaltına alındı.

Pozantı yakınlarında bir otomobilde ise narkotik dedektör köpeğiyle yapılan aramada ise 2 kilo 480 gram toz esrar ele geçirildi. Araçta bulunan M.B, M.B. ve Ş.A. gözaltına alındı.

Operasyonlar sonucunda ele geçirilen uyuşturucuyu ''torbacı'' tabir edilen sokak satıcılarına satmayı planladıkları belirlenen zanlıların sorgulanmasının ve olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...