AdanusPark'ta metrekare 3 bin 200 TL

Kartal- Tem bağlantı otoyolu üzerindeki Çukurova AdanusPark'ta metrekare fiyatları 3 bin 200 TL'den başlıyor.

Haberler 09.07.2012 - 13:30

AdanusPark'ta metrekare 3 bin 200 TL

İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’daki Çukurova AdanusPark'ta metrekare fiyatları 3 bin 200 TL'den başlıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 5+1 daire seçeneklerinin bulunduğu Çukurova Adanuspark’ta peşinat 1 yıl ertelenebiliyor veya aylık 1.000 TL taksitle 120 aya kadar banka kredisi kullanılabiliyor.

Çukurova AdanusPark'ta tüm daireler arasına 110 cm boşluklar koyularak komşulardan gelen ses engellenirken, ısı ve ses yalıtımı için özel 30 cm ytong duvar kullanılarak ve mantoloma ile duvar kalınlığı 38 cm’e ulaştı. İstanbul’da yüksek katlı binalarda bu duvar kalınlığı ilk kez AdanusPark’ta uygulandı.

Ayrıca üst ve alt daire arasına ses geçişini engellemek için de özel ytong kalın asmolen ve özel izolasyon malzemeleri kullanılırken, üst kattaki daireden aşağı kata gelebilecek banyo veya atık su sesi ise, sessiz boru kullanılarak engellendi.  

Tüm mekanik – sihhi tesisat aksamları ve ısınma teknolojisinde de sessiz boru sistemlerinin kullanıldığı 'Yerden Isıtma Sistemi' tercih edildi.

TAGO Mimarlık’tan Japon Mimar Tatsuya Yamamoto ile Gökhan Aktan Altuğ imzasını taşıyan projede; ankastreden çöp öğütücüsüne, klimadan yerden ısıtma sistemine kadar tüm detaylar ayrıntılı olarak ele alındı.

Son deprem yönetmeliğinin zorunlu kıldığı standartların çok üzerinde inşaat teknikleri ile çalışma yapılan AdanusPark; kayalık zeminine rağmen 10 metre temel derinliği, radya temel ve perde beton sistemi ile inşa edilirken, C35 beton kullanılarak İstanbul’un deprem konusunda en güvenli projelerinden biri oldu.

Çukurova AdanusPark, Ağustos ayında açılacak metro istasyonuna 200 mt yürüme mesafesinde yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...