Aday listeleri için son gün

Partilerin aday listelerindeki eksiklikleri tamamlayarak ilgili seçim kurullarına bildirmeleri için tanınan süre saat 17.00'de sona erecek.

Anadolu Ajansı 28.02.2009 - 11:31

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 29 Mart 2009'da yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimi işliyor.

Takvime göre, aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanarak ilgili seçim kurullarına bildirilmesi için tanınan süre bugün saat 17.00 itibarıyla sona erecek.

SEÇİM TAKVİMİ
Kesin aday listeleri, büyükşehir olmayan iller ve ilçe adayları ile bağımsız adaylar dahil ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı adayları da il seçim kurullarınca yarın ilan edilecek.

İl seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine başlanacak. Sonraki süreç şöyle işleyecek:
19 Mart: Seçim propagandası ve yasakları başlayacak.
23 Mart: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtılması tamamlanacak ve dağıtılmayanlar oy torbalarına konulmak üzere ilgili ilçe seçim kurulları başkanlıklarına teslim edilecek.
28 Mart: Saat 18.00'den itibaren seçim propagandası yapılamayacak.
29 Mart: Oy verme günü. Seçim yasakları saat 00.00'da sona erecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...