Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'den ön seçime girecek

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekili aday adaylığı için yaptığı ön seçime İzmir'den girecek.

Haberler 18.03.2015 - 23:41

Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'den ön seçime girecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili adayı olabilmek için İzmir 2'nci bölgeden 29 Mart Pazar günü yapılacak ön seçime girecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 26 Şubat'ta yaptığı "İzmir'den aday olun, ön seçimde girerek bu demokrasi yarışını da taçlandırın" sözlerine olumlu yanıt veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 29 Mart Pazar günü İzmir'de yapılacak ön seçime 2'nci bölgeden girecek.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, kararın örgütte büyük sevinç yarattığını belirterek, "İzmir çok güzel bir seçim girecek. İzmir bir başbakan çıkaracak" dedi. CHP İl Başkanı Bedri Serter ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bugün telefonla arayarak kendisini Ankara'ya çağırdığını ifade ederek, "Genel başkanımız telefonda hiçbir şey söylemedi. Benimde bilgim yoktu, gidince öğrendim. Gerekli evraklarını bana verdi. Yarın ön seçime girmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na vereceğiz. İzmir'de müthiş bir seçim olacak. Her iki bölgeden 9'ar milletvekili çıkarmak istiyoruz. Kılıçdaroğlu 25 Martta Fuarizmir'i açmak için gelecek. Ön seçim günü burada olmasına gerek yok bizler varız. Bu seçimde İzmir başbakan çıkaracak" diye konuştu.

CHP, 12 Haziran 2011'de yapılan Genel Seçimler'de İzmir'de toplamda 1 milyon 97 bin 886 oya sahip olmuştu.

12 HAZİRAN 2011 İZMİR GENEL SEÇİM SONUCU

İZMİR 1.BÖLGE:

İZMİR 2.BÖLGE

*Seçim tabloları YSK'nın resmi internet sitesinden alınmıştır

Sayfa Yükleniyor...