'Adi başbakan' parolasına ihraç

Erdek Deniz Üs Komutanlığı’nda “adi” ve “başbakan” ifadelerinden oluşan bir parola kullandığı iddiasıyla tutuklanan Astsubay Üstçavuş Çağrı Güler, TSK’dan ihraç edildi.

Anadolu Ajansı 26.05.2010 - 15:53

'Adi başbakan' parolasına ihraç

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Astsubay Üstçavuş Çağrı Güler hakkında yürüttüğü disiplin soruşturmasını sonuçlandırdı.

Soruşturma sonunda, Deniz Astsubay Üstçavuş Güler'in Milli Savunma Bakanlığının onayı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihracına karar verildi.

Taraf gazetesinde, 22 Şubat’ta Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı Şubat ayı parola ve işaret talimatnamesinde ''adi'' ve ''başbakan'' ifadelerinin kullanıldığına ilişkin bir haber yer almıştı.

Haberler üzerine Genelkurmay Başkanlığı açıklama yaparak, ''parola'' konusundaki habere ilişkin olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

Soruşturma kapsamında Erdek Deniz Üs Komutanlığı Mayın Filosu Komutanlığında görevli Deniz Astsubay Üstçavuş Çağrı Güler, Donanma Komutanlığındaki askeri mahkeme tarafından 25 Şubat tarihinde tutuklanmıştı.

Deniz Astsubay Üstçavuş Güler, 20 Nisan 2010 tarihinde serbest bırakılmış ve Erdek Deniz Üs Komutanlığındaki görevine dönmüştü.

Bu arada Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da Deniz Astsubay Üstçavuş Güler hakkında ''disiplin soruşturması'' başlatmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...