Adil Öksüz'ün kayınvalidesi tutuklandı

FETÖ'nün ''Hava Kuvvetleri imamı'' Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım tutuklandı.

Anadolu Ajansı - DHA 02.09.2016 - 14:11 | Son Güncelleme : 02.09.2016 - 14:57

Adil Öksüz'ün kayınvalidesi tutuklandı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında ikinci kez gözaltına alınan Hatice Yıldırım (64), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki sorgusu sonrasında nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Yıldırım, "FETÖ üyesi olmak ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla cezaevine gönderildi.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ankara'daki Akıncı Üssü'nde yakalandıktan sonra Ankara Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ve Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından salıverilen, FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün 11 Ağustos’ta gözaltına alınan kayınpederi Cevat ve kayınvalidesi Hatice Yıldırım, Sakarya'da çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol ve yurtdışı yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı.

Cevat Yıldırım, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınarak 13 Ağustos’ta tutuklanmıştı. Hatice Yıldırım da savcılığın talimatı üzerine önceki gün ikinci kez gözaltına alınmıştı.

Öksüz'ün Sakarya'ya gelirken kullandığı "34 SIR 49" plakalı otomobili, kayınpederinin Akyazı ilçesindeki evinin garajında bulunmuştu.

''GERÇEKLER ORTAYA ÇIKINCA DAMADIMA OLAN SEMPATİM ORTADAN KALKTI''

Hatice Yıldırım, Adil Öksüz ile evli olan kızının nerede olduğunun sorulması üzerine, "Kızım Aynur ve 3 çocuğu Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan oğlum Abdülbaki'nin yanında. Gerçekler ortaya çıkınca damadıma olan sempatim ortadan kalktı" dedi. 

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE CEZAEVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Adil Öksüz'ün tutuklanan kayınvalidesi, tekerlekli sandalye ile adliyeye getirilip, polislerin yardımı ile yine tekerlekli sandalye ile adliyeden çıkarılarak cezaevine götürüldü.

Hatice Yıldırım'ın hastalığına bağlı aşırı kiloları nedeniyle yürümekte zorlandığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...