Adıyamanlılar Yunus'u uğurladı

Ankara'daki katliamda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Yunus Delice'nin cenazesi, memleketi Adıyaman'da toprağa verildi.

aa_picture_20151012_6504226_web.jpg

Ankara’daki katliamda yaşamını yitiren 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Yunus Delice'nin cenazesi, yakınları tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alındı.

Öte yandan, Besni ilçesinde öğle saatlerinde Mehmet Erdemoğlu Parkı önünde toplanan bir grup, Ankara’daki saldırıyı protesto etti.

Cenaze daha sonra merkeze bağlı Kömür beldesine getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında Delice'nin yakınları, gözyaşlarına hakim olamadı.

Celal Bayar Üniversitesi Manisa Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi olan Yunus Delice'nin cenazesi, kılınan namazın ardından Kömür Mezarlığı'nda defnedildi.

Öte yandan, Besni ilçesinde öğle saatlerinde Mehmet Erdemoğlu Parkı önünde toplanan bir grup, Ankara’daki saldırıyı protesto etti.

Çeşitli dövizler taşıyan kalabalık adına konuşan KESK üyesi Haydar Doğan, "Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin, bombaları tanıyoruz. Emek, Barış ve Demokrasi Mitingimizi kana bulayanlara sesleniyoruz; bütün vahşetinize, şiddetinize, katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz, döktüğünüz kanda boğulacaksınızö dedi.

Sayfa Yükleniyor...