Adli Tıp: Cenaze şehide ait

Çukurca'daki saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Erhan Ar'ın cenazesiyle ilgili dün akşam saatlerinde Hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın 'Yüzde 90 cenaze şehide ait" açıklamasını Adli Tıp doğruladı.

23.08.2011 - 08:35

Adli Tıp: Cenaze şehide ait

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Hakkari Çukurca Karayolunda PKK’lı teröristlerin 17 Ağustos Çarşamba günü askeri konvoya düzenlediği saldırıda şehit düşen ve naaşına henüz ulaşılamayan Uzman Çavuş Erhan Ar’ın cenazesiyle ilgili konuştu.

Arınç, bölgede yeni bir cenazeye ulaşıldığını ve DNA’sı incelenmek üzere Ankara’ya gönderildiğini belirtti. Vücut bütünlüğü bulunan cenazenin fiziksel benzerlik açısından da teşhis edildiğini belirten Bülent Arınç, naaşın yüzde 90 oranında Erhan Ar’a ait olduğunu söyledi. Arınç şöyle konuştu:

"Erhan Ar’ın cesedine ulaşılamamış ve cenaze töreni ertelenmişti. Dün bir ceset bulundu. Fiziki benzerlik olarak da Erhan Ar’a ait olduğu hemen hemen tespit edildi. Ancak bu konuda yanılmak istemiyoruz. Şu anda Adli tıp çalışması devam ediyor. Cesedin vücut bütünlüğü vardır. Bize intikal eden haberlere göre de yüzde 90 Erhan Ar’dır."

Şehit Erhan Ar için bugün Yozgat'ta cenaze töreni düzenlenecek..

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...