Adli Tıp Kurumu hakkında suç duyurusu

'Hapiste kanser olan  Güler Zere'nin dışarıda tedavi edilmesine gerek olmadığı' yönünde rapor verildiği gerekçesiyle Adli Tıp Kurumu için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Anadolu Ajansı 27.07.2009 - 16:24

Adli Tıp Kurumu hakkında suç duyurusu

İstanbul Adalet Sarayı önüne gelen gruptakiler adına yapılan basın açıklamasında, ''DHKP-C mensubu olduğu'' gerekçesiyle Elbistan Cezaevinde tutuklu olan Güler Zere'nin kansere yakalanmasına ve hastalığının ilerlemesine rağmen hastaneye kaldırılmadığı, ancak hastalığının 4. evresinde ameliyat edildiği öne sürüldü.

Zere'nin 3 ayrı operasyon geçirdiği ve bu operasyonlar sonucu yanağının yarısını kaybettiği iddia edilen açıklamada, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda, Zere'nin hapishanede tedavi edilemeyeceği ve bu nedenle iyileşene kadar infazının ertelenmesi gerektiğinin belirtildiği kaydedildi.

Buna rağmen Zere'nin İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda 10 dakika muayene edildiği ve ardından 3. İhtisas Kurulu tarafından Zere'nin tahliye edilemeden tedavisine devam edileceği yönünde karar verildiği savunulan açıklamada, bu kararı veren İstanbul Adli Tıp Kurumu uzmanları hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

Basın açıklamasının ardından adliyeye giderek suç duyurusu dilekçelerini İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na veren gruptakiler, Zere'nin resmini bir sembolik tabutla adliyenin önüne bırakarak dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...