Adli Tıp 'Tecavüz ruh sağlığını bozdu' deyince

Adana'da tecavüze uğrayan kadına verilen ''ruh bütünlüğünün bozulduğuna'' ilişkin rapor üzerine yeniden yargılanan 4 sanık, 25 ile 95 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Anadolu Ajansı 13.03.2009 - 11:29

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında, tutuklu sanıklar Şahin Özek (32), Burhan Işık (31), Oğuzhan Özbek (34) ve Mehmet Tanrısever (33) hazır bulundu.

Sanık Şahin Özek, asılsız bir suçtan dolayı 9 yıldır tutuklu olduğunu ileri sürerek tahliyesini istedi. Sanıklardan Burhan Işık, kendilerine iftira atıldığını, Oğuz Özbek ve Mehmet Tanrısever de olaylarla ilgilerinin bulunmadığını iddia etti.

Mahkeme heyeti, yapılan duruşma sonunda, sanıklardan Şahin Özek'in 95 yıl, Burhan Işık'ın 70 yıl, Oğuzhan Özbek'in 45 yıl, Mehmet Tanrısever'in ise bir gasp olayına karışmadığı gerekçesiyle cezasında eskiye oranla indirim yaparak 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanıklar, 2000 yılında farklı zamanlarda Kurttepe ve Karslı mahallelerinde 2 kadına tecavüz edip, bunlarla birlikte toplam 8 kişinin para, cep telefonları ve ziynet eşyalarının gasp edilmesi olaylarıyla ilgili tutuklanmıştı.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 2003 yılında sanıklardan Şahin Özek'in 95 yıl, Burhan Işık'ın 61 yıl 8 ay, Oğuzhan Özbek'in 39 yıl 2 ay, Mehmet Tanrısever'in de 33 yıl 11 ay hapis cezalarına mahkum edilmelerine karar verilmişti.

Yargıtay, bu kararın ardından tecavüze uğrayan müşteki kadın S.E'ye verilen ruh bütünlüğünün bozulduğuna ilişkin düzenlenen rapor üzerine bu kararı bozmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...