Erdoğan'a suikast girişimi davasında yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi sırasında kullanıldığı belirtilen silaha ilişkin Adli Tıp raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, tabancanın çalışır vaziyette olduğu, ateşleme iğnesinin mermiye çarptığı ancak patlamadığı belirtildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.01.2015 - 15:54

Erdoğan'a suikast girişimi davasında yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan olduğu dönemde, Sultangazi Belediyesi Ek Hizmet binasının açılış töreninde suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen Ferhat Yıldız'ın yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ferhat Yıldız ile mağdur müşteki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

''ATEŞLEME İĞNESİ MERMİYE ÇARPTI AMA PATLAMADI''

Mahkeme heyeti başkanı, Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi'nden olayda kullanıldığı belirtilen silaha ilişkin raporun geldiğini ve raporda, "Tabancanın çalışır vaziyette olduğu, atış yapmasında bir aksaklık olmadığı, ateşleme iğnesinin mermiye çarpmış olduğu ama patlamamış olduğu, bunun da değişik nedenlerden ortaya çıkabileceği" şeklinde ifadelerin yer aldığını söyledi.

Heyet, gelecek celseye kadar esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesine ve sanık Ferhat Yıldız'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

26 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Ferhat Yıldız, "Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs, ruhsatsız silah bulundurmak ve hakaret" suçundan 15 yıldan 26 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Sayfa Yükleniyor...