Adliyede mübaşire kafa attı

Bursa Adliyesi'nde bir genç, babasının kendilerini bir an önce duruşmaya alması için konuştuğu mübaşire kafa attı. Mübaşir hastaneye kaldırılırken, zanlı olay yerinden kaçtı.

Haberler - DHA 12.11.2018 - 12:47 | Son Güncelleme : 12.11.2018 - 12:53

Adliyede mübaşire kafa attı

Adliyesi'nde mahkeme saatini bekleyen Muhammet Raşit P. (20), babasının kendilerini bir an önce duruşmaya alması için konuştuğu mübaşir Bedir Yıldız'a (42) saldırdı. Gencin kafa attığı Yıldız, hastaneye kaldırılırken, Muhammet Raşit P. ise olay yerinden kaçtı.

Gürsu PTT'de sıra beklerken, kuyruktaki birine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında ''hakaret'' suçundan 26'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Muhammet Raşit P., babası Mahmut P. (48) ile duruşma için sabah saatlerinde Bursa Adliyesi'ne geldi.

Duruşma saati geçince gencin babası, mübaşir Bedir Yıldız ile konuşmak üzere yanına gitti. Mahmut P., mübaşire, oğlunun psikolojik sorunları olduğunu söyleyip, duruşma için kendilerinin bir an önce içeri alınmasını istedi. Bu sırada hareketlenen Muhammet Raşit P., birden araya girip, mübaşir Bedir Yıldız'a saldırdı.

Yıldız'a kafa atan Muhammet Raşit P., olay yerinden kaçtı. Sağ gözünün altından yaralanan Yıldız, ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bedir Yıldız, adliye polisine gidip, şikayetçi olurken, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis, kaçan Muhammet Raşit P.'yi arıyor.

Sayfa Yükleniyor...