Adnan Oktar davasında gelişme

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada ilginç bir gelişme yaşandı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre; örgütün cinsel istismar sistemini anlatmak için mağdur ifadelerinin çizimlerle desteklendiği bir kitapçık, dava dosyasına girdi.

NTV Haber 20.12.2020 - 18:36

Adnan Oktar davasında gelişme

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada şikayetçi avukatı olan Eser Çömlekçioğlu, hazırladığı 110 sayfalık kitapçığı mahkemeye sundu.

Örgütün genç kızlara nasıl cinsel istismar yaptığını çizimlerle anlatan kitap dava dosyasına girdi. Aileler ve genç kızlara bu suç örgütüne karşı uyarılarda bulunulan kitapçıkta birçok çizim ve ifade yer alıyor.

Kitapçıkta örgüt tarafından tuzağa düşürülen bir genç kızın hayat hikayesi, çizim ve duruşmalardaki ifadelerle desteklenerek anlatılıyor.

Romanda, yaklaşık 70 mağdur kızın anlatımı doğrultusunda "Hale" adlı hayali karakter yaratıldı.

Üniversiteli Hale, İstanbul'da bir AVM'de gezerken, Oktar'ın ‘kız bulma imamı' diye suçlanan B.Y. tarafından hedef seçiliyor. Kendisini ajans sahibi olarak tanıtan B.Y, Hale'ye lüks markaların sosyal medyadaki reklam yüzü olmayı öneriyor ve ardından cinsel istismar başlıyor.

Dosya kapsamındaki bazı ses kayıtlarına da karekod yardımıyla ulaşılması sağlandı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik dava kapsamında aralarında suç örgütü elebaşı Oktar'ın da bulunduğu 78'i tutuklu 236 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. 

Sayfa Yükleniyor...