Adrasan yangını 14 saat sonra kontrol altında

Turizm cenneti Adrasan'da çıkan orman yangını 14 saat sonra kontrol altına alınabildi. 10 kadar otel ve işyerinin alevler içinde kaldığı yangında 135 hektar orman da kül oldu.

NTV Haber 28.06.2014 - 15:06

Adrasan yangını 14 saat sonra kontrol altında

Antalya'nın Adrasan mahallesindeki yangın öğle saatlerinde başladı. İnceboyun mevkiindeki alevlere ilk müdahaleyi çevredeki otel çalışanları yaptı ancak sonuç alınamadı,

Yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Antalya, Kumluca, Finike ve Kemer'den orman işçileri yangına müdahale etmek için seferber oldu.

İki helikopter ve bir uçak da söndürme çalışmalarına havadan destek verdi. Ancak milli park alanı olan bölge sarp olduğu için söndürme çalışmaları güçlükle yürütüldü.

Hızla yayılan alevler yerleşim yerine sıçradı, yangın nedeniyle boşaltılan çok sayıda otel, işyeri ve pansiyon bir anda alevler içinde kaldı.

Büyük korku ve panik yaşayan tatilciler yangından kaçmak için sahile akın etti.

Havanın kararması ile havadan müdahaleye ara verildi. Yangına 25 arazöz, 250 işçi ve iş makineleriyle karadan müdahale etti.

Dün saat 14.30'da başlayan yangın bugün saat 07.30'de kontrol altına alınabildi.

17 saat süren yangında 125 hektar orman alanı kül oldu. Ekiplerin soğutma çalışması devam ediyor.

Alevlerin sıçradığı 10 kadar otel ve işyeri alevler içinde kaldı. Ölü ya da yaralı yok ancak büyük korku ve panik yaşandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...