Kalp cerrahı Mehmet Susam, Alpler'den atlarken hayatını kaybetti

Doktor Mehmet Susam, Fransa Alp'lerinde "wingsuit" olarak adlandırılan paraşüt atlayışı sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Kalp cerrahı Mehmet Susam, 20 yıldır paraşüt atlayışları gerçekleştiriyordu.

DHA 14.09.2015 - 08:30

Kalp cerrahı Mehmet Susam, Alpler'den atlarken hayatını kaybetti

Adrenalin tutkunu 41 yaşındaki doktor Mehmet Susam'ın hafta sonu atlayış yapmak üzere Fransa'ya gittiği ve kazanın bu sabah meydana geldiği öğrenildi. Fransız Alp'lerinin zirvesinden atlayan Susam'ın serbest düşüş sonrasında sola dönerek kayalara çarptığı bildirildi. Bölgeye arama-kurtarma ve sağlık ekipleri yönlendirilirken Mehmet Susam'ın çarpmayla birlikte hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Olayla ilgili olarak Fransız havacılık yetkilileri soruşturma başlattı.

MEHMET SUSAM ADRENALİN TUTKUSUYLA NTV'YE HABER OLMUŞTU

KASKINDAKİ GÖRÜNTÜLERE SAVCILIK EL KOYDU

Kaskında kamera taşıyan Mehmet Susam'ın çektiği görüntülere savcılık tarafından el konuldu. Son 4 yıldır wingsuit olarak adlandırılan zirveden atlayıp üzerindeki özel kıyafet ile ortalama 2-3 dakika havada süzülen Susam, daha sonra paraşütünü açarak iniyordu.

Susam, Kokpit Havacılık Programına verdiği röportajda, "wingsuit" atlayışını söyle anlatmıştı:

"Son dört yıldır yaptığım wingsuit ve mesleğim paralel şeyler. İkisinde de adrenalin yüksek miktarda. İkisinin de yanında stres ve yüksek başarı-mutluluk bir arada. İkisinde de yüksek konsantrasyon gerekiyor. Konsantrasyondaki ufacık bir kayıp ikisinde de ölümle sonuçlanıyor"

Dr. Mehmet Susam, 41 yaşındaydı...
Dr. Mehmet Susam, 41 yaşındaydı...

CENAZESİ GETİRİLECEK

Mehmet Susam'ın cenazesinin otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor

Sayfa Yükleniyor...