NTV

Adres soranı bile gasp etmişler

DHA

Türkiye

İstanbul’da bıçak ve silah tehdidiyle vatandaşları gasp eden 6 kişi yakalandı. 20 günde 28 gasp olayına karışan zanlıların 10.5 lira için bir kişiyi 12 yerinden bıçakladıkları öğrenildi.

İstanbul’un Esenyurt ve Avcılar ilçelerinde son günlerde artan gasp olayları üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı.

Şüphelilerin otomobillerle gezdikleri yolda yürüyen vatandaşların yanına yaklaşarak kendilerini polis olarak tanıtıp durdurdukları daha sonra darp ederek cep telefonu ve paralarını gasp ettikleri öğrenildi.

Şüphelilerin bir olayda kendilerine adres soran bir araca “Bizde oraya gidiyoruz” diyerek bindikleri ve araçtakileri silah tehdidi ile gasp ettikleri belirlendi.

Şüphelilerin ayrıca 15 Şubat’ta Esenyurt, Selahattin Eyübi mahallesi, Erzurum kongre caddesi üzerinde yolda durdurdukları Yılmaz T. adlı vatandaşın cebindeki 10 lira 50 kuruşu almak için 12 yerinden bıçakladıkları öğrenildi.

Yaralanan Yılmaz T.’nin hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Polis ekipleri, 6 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin daha önceden çok sayıda sabıkaları olduğu öğrenildi.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada olaylar sırasında kullandıkları pompalı tüfek ile çok sayıda mermi ele geçirildi.

Bu arada, şüphelilerin 20 günde 28 gasp olayı gerçekleştirdikleri belirlendi.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ETİKETLER