Aerosmith'in vokalisti Tyler gruptan ayrılıyor

1970 yılında kurulan Aerosmith grubunun solisti Steven Tyler, gruptan ayrılacağını açıkladı. Tyler kendi markası üzerine çalışacağını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.11.2009 - 10:56

Aerosmith'in vokalisti Tyler gruptan ayrılıyor

ABD'nin yaklaşık 40 yıllık hard rock gruplarından Aerosmith'in vokalisti Steven Tyler, gruptan ayrılıyor. 61 yaşındaki Tyler, İngiliz müzik dergisi Classic Rock'a yaptığı açıklamada, "Ne yapacağımı bilmiyorum, ama ismimle ilgili bir şeyler olacağı kesin. Kendi markam üzerinde çalışacağım" dedi.

Grubun 59 yaşındaki gitaristi Joe Perry de Las Vegas Sun gazetesine yaptığı açıklamada, Tyler'ın Abu Dabi'deki konserin ardından gruptan ayrıldığını belirterek, "Bildiğim kadarıyla gruptan ayrıldı. Bu konuda sizden fazla bilgim yok" dedi.

Perry, Steven Tyler'ın konuyu görüşmek için ne kendisiyle, ne de diğer grup üyeleriyle temasa geçtiğini, kendisine ulaşamadıklarını söyledi. Aerosmith'in, lideri Tyler olmasa da yoluna devam edeceğini belirten Perry, "Aerosmith buharlı lokomotif gibi çok güçlü bir gruptur. Sadece grubun ne yöne doğru gitmesi gerektiğini bulmaya çalışıyoruz" dedi.

Perry, Twitter sayfasında yayımladığı "Kim Aerosmith'in yeni vokalisti olmak ister" mesajıyla yeni vokalist aradıklarını da gösterdi. Daha önce de solo çalışmalarına konsantre olmak istediğini söyleyen Steven Tyler'ın aylar önce grupla teması kestiği ve kendi menajerini tuttuğu belirtiliyor.

Grup elemanları, daha sonra tekrar bir araya gelerek 1 Kasım'da Abu Dabi'de konser vermişti. Steven Tyler, geçen ağustos ayında ABD'deki bir konser sırasında sahneden düşerek hastaneye kaldırılmış, grup ABD turnesini iptal etmişti.

1970 yılında kurulan grup, "Aerosmith", "Get Your Wings", "Toys in the Attic", "Done with Mirrors", "Permanent Vacation", "Pump" ve "Get A Grip" gibi albümler çıkardı, "Walk this Way", "Love in an Elevator", "Dream On", "Janie's Got a Gun", "Cryin" gibi şarkılara imza attı.

Sayfa Yükleniyor...