Afişi türbanlı, başvurusu açık

AK Parti’nin Antalya 13. sıradan milletvekili adayı gösterdiği türbanlı Gülderen Gültekin, milletvekili seçilmesi halinde Meclis’te başını açacağını söyledi.

11.04.2011 - 18:34

Afişi türbanlı, başvurusu açık

AK Parti adayları arasında bir türbanlı aday da bulunuyor. Gülderen Gültekin, 14 adayın olduğu Antalya'da 13. sıradan aday gösterildi.

Gültekin, 74 milletvekili aday adayı için yapılan temayül yoklamasında 17'nci sırada yer almıştı. 08.05.1974 doğumlu Gülderen Gültekin öğretmenlik yapıyor.

Gültekin “Milletvekili aday adaylığı için istifa etmeden önce devlette öğretmendim. Devlette çalışma şartları neyse onu yerine getiriyordum, yani başım açıktı. Meclis’te de partimin ve milletimin selameti neyi gerektiriyorsa onu yapmaya hazırım” dedi.

Gültekin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, türbanlı olmasına karşın Meclis’e başını açarak katıldığı için örnek gösterdiği eski MHP Milletvekili Nesrin Ünal’a “saygı duyduğunu” dile getirdi.

İlahiyat fakültesini bitirdiğini, lisede din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yaptığını belirten Gültekin, "Milletvekili seçilmeniz durumunda Meclis’te başınızı açacak mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi: "Evet, milletimin selameti neyi gerektiriyorsa onu yapmaya hazırım."

AK Parti yetkilileri ise, türbanlı adayları olmadığını dile getirirken, Gültekin’in aday adaylığı için yaptığı başvuruda başı açık fotoğraf verdiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...