Afyon Belediye Başkanı: Şehitlerimiz olabilir

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, katıldığı NTV canlı yayınında askeri cephanelikte meydana gelen patlamaya ilişkin bilgiler verdi. Çoban, "Olay yerine girilemiyor. Malesef şehitlerimiz olabilir" dedi.

06.09.2012 - 01:55

Afyon Belediye Başkanı: Şehitlerimiz olabilir

Afyonkarahisar'daki askeri cephanelikte el bombalarının tasnif işlemleri sırasında bir patlama meydana geldi.HABERE GİT

Afyankarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, patlama nedeniyle bazı askerlerin şehit olabileceğini söyledi.

NTV canlı yayınına telefonla katılan Çoban şu bilgileri verdi:

"Patlama Ataköy Kışlacık bölgesindeki silahlı kuvvetlere ait mühimmat deposunda el bombalarının tasnifi sırasında meydana geldi. Patlamayla birlikte cephanelerin büyük bir kısmı patlıyor.

İçeride kaç kişi olduğuna dair bilgi yok. Olay yerine girilemiyor. Malesef şehitlerimiz olabilir. Astsubay ve rütbeli askerlerimizin olduğunu biliyoruz.

Burası tamamen şehrin kenarında, sağlam zeminli bir bölge. Etrafında sivil yerleşim bölgesi yok. Burası dışardan bir insanın girmesine olanak olmayan korunaklı bölge, bu nedenle sabotaj ihtimali yok.

Burası el bombası deposu olduğu için el bombalarının sağa sola saçılma tehlikesi var. Burada etrafa saçılmış bir patlamamış el bombası olabilir. Yetkililer bu nedenle olay mahaline giremedi. Sabaha kadar da sanıyorum, buraya kimse sokulmayacak.

Biz sadece patlamanın el bombalarının olduğu yerde olduğunu ve içeride tasnif yapıldığını biliyoruz. Patlamada iki yaralı hastaneye gönderildi. Ayrıca iki patlamanın olduğunu biliyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...