Afyon’da içkiye yasak

Afyonkarahisar’da kamuya açık alanlarda içki satışı ve tüketimi yasaklandı. İl valisi yaptığı açıklamada yasağın zaten var olduğunu söyleyerek, "Eski köye yeni adet getirmedik" dedi.

NTV Haber 27.04.2012 - 12:57

Afyon’da içkiye yasak

Vali İrfan Balkanoğlu, içki satışı ve kullanımıyla ilgili genelge yayınladı.

Buna göre; piknik alanları da dahil olmak üzere çok sayıda mekanda içki satışı ve tüketimi yasaklandı.

Yasağa gerekçe olarak "alkol kullananlarca şehrin belli yerlerinin mesken tutulması", "taşkınlık yapılması" ve "trafik kazaları" gösterildi.

Yasağın geçerli olduğu yerler arasında park, bahçe, üzerinde tesis bulunmayan açık alanlar, otogar, meydan, cadde, tarihi ve kültürel mekanlar var.

Yasağa uymayanlara Kabahatler Kanunu’na göre 82 lira ceza kesilecek.

ŞAHİN: O GENELGEYE BAKARIZ
Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Valiliklerimizin genelgesi kendi illerini kapsar. Afyonkarahisar Valiliğimizin genelgesinin mahiyetine bakarız, değerlendiririz'' dedi.

'ESKİ KÖYE YENİ ADET GETİRMEDİK'
Haberle ilgili Vali İrfan Balkanlıoğlu'ndan bir açıklama geldi. Balkanlıoğlu, yasakların zaten var olduğunu, yeni bir yasak koymadıklarını söyledi.

Ruhsatlı yerlerde, kapalı mekanlarda alkol tüketmenin yasak olmadığını ifade eden Balkanlıoğlu, ''Eskiden nerelerde serbestse yine serbest. Eskiden nerelerde yasaksa, yine yasak... Bu şekilde açıktan içki içmek, çevreyi rahatsız etmek zaten yasak. Biz zaten yasak olan şeyi derleyip, toplayıp, ete ve kemiğe büründürdük. Ekstra yeni bir şey yapmadık. Eski köye yeni adet getirmedik" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...