Afyon'daki mühimmat imha edildi

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada çevreye saçılan ve uzman ekipler tarafından toplanan mühimmatın tehlike arz eden bölümü, kontrollü patlatmayla imha edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.09.2012 - 00:48

Afyon'daki mühimmat imha edildi

Afyonkarahisar'da 5 Eylül'de, Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlamada çevreye saçılan ve uzman ekiplerin çalışmaları sonucu toplanan çok sayıda mühimmat incelendikten sonra, etkisiz hale getirildi.

Riskli olarak değerlendirilen obüs mermisi, el bombası gibi mühimmatlar, Ankara İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde imha edilmek üzere Kışlacık, Ataköy ve Büyükkalecik köyleri arasında bulunan yerleşim yerlerine uzak üç tepe arasındaki güvenli alana götürüldü.

Giriş noktaları jandarma ekipleri tarafından tutulan bölge tamamen boşaltıldıktan sonra, patlayıcı kullanılarak mühimmat imha edildi.

Patlamayı çevrede bulunan vatandaşlar da izledi.

BOMBA İMHA EKİPLERİ KAZA YAPTI
Çalışmaların sona ermesinin ardından görev yerleri olan İstanbul'a dönen bomba imha uzmanlarını taşıyan minibüs, yola dökülen mıcır nedeniyle devrildi. Kaza sonucu 4 polisin yaralandığı bildirildi.

Kazada yaralanan, A.S, Ö.H, E.K ve İ.B. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Göğüs Hastalıkları Servisi'nde tedavi altına alınan 4 poliste, yumuşak doku zedelenmesi meydana geldiği, müşahede amacıyla gece hastanede gözlem altında tutulacakları ve yarın taburcu edilecekleri bildirildi.

BULGULAR ADLİ TIP'TA
Öte yandan patlamaya ilişkin son bulgular Ankara Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

Edinilen bilgiye göre, patlama sonucu şehit olan askerlerin kimliklerinin belirlenmesi amacıyla, şehit yakınlarından alınan kan örneklerinin ve DNA incelemesi çalışmalarının sürdüğü Ankara Adli Tıp Kurumu'na bu akşam, askeri araç eskortluğunda Afyonkarahisar Belediyesi'ne ait özel donanımlı cenaze aracıyla yeni bulgular getirildi.

Sayfa Yükleniyor...