Ağabeyini boğulmaktan kurtaramadı

Gaziantep'te kardeşiyle birlikte serinlemek için su birikintisine giren 12 yaşındaki çocuk boğuldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.05.2011 - 17:12

Muzaffer (12) ve kardeşi Mustafa Çil (11), serinlemek için Şirinevler Mahallesi'nde evlerinin yakınında kazılmış geniş bir alandaki su birikintisine girdi.

Mustafa Çil, birikintinin kenarında yüzerken ağabeyinin suyun derin kesimine doğru gittiğini fark etti.

Sudan çıkan ve birikintinin diğer bölümündeki ağabeyine bakan Mustafa Çil, suya battığını görünce çevredekilere haber verdi.

Olay yerine gelen Gaziantep Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı Gaziantep Afet Acil Arama Kurtarma ekibi su birikintisinde yaptığı aramada çocuğun cesedine ulaştı. Ceset görevliler tarafından sudan çıkarılarak ambulansa götürüldü.

Bu sırada Muzaffer Çil'in annesi Ayşe Çil baygınlık geçirdi. Oğlunun ölmediği sadece ambulansta müdahale edildiği söylenen Ayşe Çil de ambulansa bindi. Çocuğun cesedi Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Mustafa Çil, gazetecilere yaptığı açıklamada, gölete yüzmeye gittiklerini, daha sonra ağabeyinin bataklık tarafına doğru yüzdüğünü gördüğünü söyledi.

Ağabeyinin battığını fark ettiğini, kendisinin de suya girerek onu çıkarmaya çalıştığını ifade eden Mustafa Çil, ağabeyini kurtaramadığını, korktuğunu ve çevredekilerden yardım istediğini kaydetti.

Muzaffer Çil'in Bahattin Teymur İlköğretim Okulu öğrencisi olduğu ve babasının İstanbul'da inşaat işçiliği yaptığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...