'Agile Sparrow' programı başlıyor

Ülkemizde bilişim sektöründe gün geçtikçe kullanımı artan Agile metodolojiler, beraberinde birçok problemi de beraberinde getiriyor. Scrum Turkey, bu problemlere çözüm üretmek için Agile Sparrow adlı bir program başlatıyor.

30.09.2014 - 11:24

'Agile Sparrow' programı başlıyor

Programla ilgili olarak açıklamada bulunan Scrum Turkey kurucusu Barış BAL, “Agile Sparrow, agile felsefesinin doğru bir şekilde yaygınlaştırılmasını amaçlayan bir çalışma programıdır. Bu program ile konusunda bilgili mezunlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Programdan mezun olan arkadaşlarımız çalışma hayatına atıldıklarında agile değişimini nasıl başlatacaklarını ve bu çalışmalara nasıl liderlik edeceklerini öğrenecekler.” dedi.

Agile Sparrow programı üniversite son sınıf veya mezuniyeti üzerinden en fazla 1 sene geçmiş katılımcıları kabul edecek ve bu kişiler programa katılmak için hiçbir ücret ödemeyecekler. Programa kabul edilecek katılımcılar objektif mülakat süreci sonrası belirlenecek. Katılımcılar başlangıç kampı sonrası, öncelikli olarak Ankara, İstanbul ve İzmir şehir takımlarına ayrılacak, ve mezuniyet kampına kadar çalışmalar gerçekleştirecekler. Mezuniyet kampında bu çalışmalarını sunarak, programı tamamlayacaklar.

Program fikrinin yaratıcısı Barış BAL, “Dünya’da ilk defa böyle bir çalışma deneniyor. Programı Scrum metodolojisinin yaratıcısı Jeff Sutherland ve Arline Sutherland’de destekliyorlar. Yurtdışından sponsorlarımızda bulunuyor. Gönüllü mentörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile birlikte genç arkadaşlarımızın gelişimlerine katkıda bulunacağımız için çok mutluyuz. Ayrıca Agile Sparrow programını dünya markası haline getirmek için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Programa başvurular 20 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecek. Tüm detaylara www.agilesparrow.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...