Ağlayan kızını öldüren babaya 25 yıl

Konya'da 1 buçuk yaşındaki kızını ağladığı gerekçesiyle öldürdüğü iddia edilen babaya 25 yıl hapis cezası verildi.

16.04.2014 - 12:44

Ağlayan kızını öldüren babaya 25 yıl

Konya'da, geçen yıl Temmuz ayında 'merdivenden düştüğü' söylenerek ağır yaralı halde getirildiği hastanede ölen 1.5 yaşındaki Medine Halıcıoğlu'nu, döverek ölümüne neden olduğu ortaya çıkınca tutuklanan babası 27 yaşındaki İsmail Halıcıoğlu, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İsmail Halıcıoğlu, "Sarhoştum, kesinlikle dövdüğümü hatırlamıyorum" dedi.

Merkez Meram İlçesi Çaybaşı Mahallesi Şeyh Galip Sokak'taki tek katlı müstakil evde oturan ve sokaklarda kağıt toplayarak geçimini sağlayan İsmet Halıcıoğlu, eşi 19 yaşındaki Nermin Halıcıoğlu ile tartıştı. Nermin Halıcıoğlu, tartışma sonrası, o sırada 5 aylık olan Efe ile 1.5 yaşındaki kızı Medine'yi yan binada oturan kayınvalidesine bırakıp, Sakarya'daki ailesinin yanına gitti. Medine Halıcıoğlu, 13 Temmuz günü "Merdivenden düştü" denilerek, Konya Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Medine Halıcıoğlu, 18 Temmuz'da tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

BEYİN KANAMASI NEDENİYLE ÖLDÜ
Minik Medine'nin ölümünün ardından polis, İsmet Halıcıoğlu ifadesine başvurdu. Halıcıoğlu, "Medine, merdivenlerden düştü. Sonra yattı. Sonra kaldırmak istedim geç uyandı. Burnundan kan geldi. Başını soğuk suyla yıkadım. Kusmaya başlayınca da hastaneye götürdüm" dedi.

Medine'nin 17 basamaklı merdivenden düşmesi sonucu öldüğü ifadelerini inandırcı bulmayan polis, komşularla yaptığı görüşmelerde Medine'nin babası İsmet Halıcıoğlu tarafından sürekli şiddet gördüğünü saptadı.

Araştırmayı derinleştiren polis, Medine'yi hastaneye getirdiği öne sürülen ve yanlarındaki evde oturan Medine'nin amcası 25 yaşındaki Mehmet Halıcıoğlu ve birlikte yaşadığı 21 yaşındaki Ayşe Sütiçer'in ifadelerine başvurdu. Ayşe Sütiçer, "Olay günü evimin penceresinden baktığımda ağabeyim İsmet Halıcıoğlu bahçedeydi. Medine de kucağındaydı. Medine'yi yere fırlattı. Çocuk ağlamaya başladı. Ben de koşarak yanlarına gittim. Çocuğu sakinleştirip yatırdık" dedi.

'TOKAT ATTIM, DÜŞTÜ'
Yapılan araştırmalar sonucu gözaltına alınan ve kızı Medine'yi dövdüğünü itiraf eden İsmet Halıcıoğlu da polisteki ifadesinde, "Alkollüydüm. Medine'ye tokat attım. Çocuk sert bir şekilde yere düşüp, başını zemine çarptı. Ağlamaya başladı. Sonra yemek yedirip yatırdım. Kağıt toplamaya gittim. Akşam eve döndüğümde hala uyuyordu. Bağırmama rağmen geç uyandı. Burnundan kan geldiğini fark ettim. Soğuk suyla yıkadım. Kusmaya başladı. Hastaneye götürdüm" dedi. Halıcıoğlu, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

'SARHOŞTUM HATIRLAMIYORUM'
Konya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'yakın akrabayı öldürme, suçu saklama, suçu bildirmeme' suçlarından tutuklu yargılanan İsmail Halıcıoğlu, ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, kararı vereceklerini belirterek sanık Halıcıoğlu'ndan son savunmasını yapmasını istedi. Halıcıoğlu savunmasında, "Sarhoştum, kesinlikle dövdüğümü hatırlamıyorum. Yüce mahkemenize güveniyorum" dedi.

25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Mahkeme heyeti, sanık Halıcıoğlu'na önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Cezayı ömür boyu hapse indiren heyet, İsmail Halıcıoğlu'nu, takdiri indirim de uygulayarak 25 yıl hapse mahkum etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...