Yeni bir anayasanın devletin kudretini daha da yücelteceğini belirten Başbakan Davutoğlu, "İnşallah önümüzdeki dönemde 7 Haziran'da emaneti milletten devraldığımızda en önemli hedeflerimizden biri özgürlükçü bir anayasayı, milletin anayasasını Türkiye'nin temel yasası olarak inşallah milletle birlikte yazacağız. Yeni anayasanın en temel ilkesi 'özgürlükçü' olması olacak" ifadelerini kullandı.

“Biz ne Yahudi, ne Rum, ne Ermeni lobisine boyun eğdik” diyen Davutoğlu, “Paralel lobisinin de izzetle karşısında duracağız” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Şu paralel çetenin başı, 28 Şubat zulmü devam ederken onu eleştirmeyip, 'devlete itaat edin, başörtüsü teferruattır' diyen zat, Mavi Marmara şehitleri olduğunda 'İsrail'den izin alarak gidilseydi' diyen zat şimdi halkın oyuyla, iradesiyle iş başına gelmiş Türkiye Cumhuriyeti hükumetini Washington'a, Avrupa'ya, dünyaya şikayet ediyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü bakın bir kampanya başlatıyor. İşaret fişeği veriyor. Seçim kampanyasını makaleyle başlatmış oldu böylece. Türkiye'de CHP'ye, MHP'ye, HDP'ye mesaj yolluyor, 'bu hükumetten kurtulmak isterseniz benimle işbirliği yapın' diyor."

“MİLLETİ BÖLEN SİYASİ SÖYLEME İZİN VERMEYECEĞİZ”

Ak Parti’nin Türkiye’nin her yerinde siyaset yaptığını belirten Başbakan Davutoğlu, "Alevi kardeşlerime de sesleniyorum. Hacıbektaş'ı, Tunceli'yi ziyaret ettiğimde yürekten söylediğim gibi; Alevi İslam kültürü bu toprakların bir rengidir. Bu renk hiçbir şekilde siyasi istismara mevzu edilmemelidir. Türkiye'de kimse Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımı üzerinden bir siyaset yapamayacak. AK Parti oldukça biz milleti bölen hiçbir siyasi söyleme izin vermeyeceğiz" dedi.