Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıda tutuklama talebine ret

Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıda 6 şüphelinin serbest bırakılmasına ilişkin itiraz reddedildi

Anadolu Ajansı 07.10.2015 - 17:13

Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıda tutuklama talebine ret

Gazeteci Ahmet Hakan’ın darp edilmesiyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, şüpheliler Kamuran E, Fuat E, Uğur A, Soner A, Yahya Kemal G. ve Nezih Ö'nün serbest bırakılmasına ilişkin yaptığı itirazı İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği karara bağladı.

Hakimlik, İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliğinin serbest bırakma kararının yerinde olduğuna hükmederek, savcılığın itirazını reddetti.

Ahmet Hakan Coşkun, 1 Ekim'de yaptığı televizyon programının ardından aracıyla Teşvikiye'deki evinin önüne geldiği sırada başka bir otomobilden inen 4 kişi tarafından darbedilmişti.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olaya karıştığı tespit edilerek yakalanan şüpheliler Ahmet Şengüler, Kamuran E, Fuat E. ve Uğur A'nın yanı sıra Soner A, Yahya Kemal G. ve Nezih Ö'yü de gözaltına almış, zanlılar 4 Ekim'de adliyeye sevk edilmişti.

İfadeleri alınan şüpheliler, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmiş; şüphelilerden Ahmet Şengüler'in "kasten yaralama" suçundan tutuklanmasına, diğer şüphelilerin serbest bırakılmasına karar verilmişti.

Zanlılardan Kamuran E, Uğur A. ve Fuat E. hakkında ise "yurtdışına çıkış yasağı ve haftada bir gün en yakındaki güvenlik merkezine imza verme zorunluluğu"ndan oluşan, adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmedilmişti.

Sayfa Yükleniyor...