Ahmet Özal: Şok oldum

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölüm nedeninin zehirlenme olduğu iddiasıyla açılan suikast davasında Semra Özal ve Ahmet Özal'ın şüpheli olarak takip edildiği ortaya çıktı. Şokta olduğunu belirten Ahmet Özal "Babamın ölümünün araştırılması için 20 yıldır uğraşıyorum" dedi.

Haberler - NTV Haber 12.09.2014 - 17:26

Ahmet Özal: Şok oldum

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölüm nedeninin zehirlenme olduğu iddiasıyla açılan suikast davasında, eşi Semra Özal ile oğlu Ahmet Özal’a teknik takip yapıldığı ortaya çıktı.

Savcının talebiyle 2 yıl teknik takip yapılırken, Semra Özal ve Ahmet Özal’ın telefonları da 19 kez dinlendi.

Ahmet Özal, hem kendisinin hem de annesi Semra Özal'ın yürütülen soruşturmada "şüpheli" olarak yer alması nedeniyle büyük bir şaşkınlık yaşadığını ifade etti. Özal, “Söyleyecek kelime bulamıyorum, şok oldum” diye konuştu.

Soruşturmanın başka yerlere çekilmeye çalışıldığını söyleyen Özal, “Bu işin arkasında başka şey var; sadece konuyu sulandırmak, bu konuyu başka yerlere çekmek ve saptırmak” dedi.

Olayın aydınlatılması için yıllardır çaba gösterdiğini vurgulayan Özal, "Babamın ölümünün araştırılması için 20 yıldır uğraşan benim" diye konuştu.

Gerekçeye de tepki gösteren Özal, “Menfaat için çete kurmak… Rahmetlinin 2 dairesi vardı. Bu mu menfaat sağlamak?” şeklinde konuştu.

Dinlendiği ortaya çıkan annesi Semra Özal’ın rahatsızlandığını ifade eden Özal şöyle konuştu: “Haberi duyunca annemin tansiyonu yükseldi, doktorlar ilgileniyor. Kimsenin ne savcının ne başka birinin bunu yapmaya hakkı yok. Mutlaka bunların da hesabı sorulur.”

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili geçen yıl dava açıldı. Tek sanık, emekli Albay Levent Temizöz oldu.

Dava devam ederken savcı soruşturmayı sürdürdü. İki gizli tanığın ifadelerini esas alan savcılık, daha önce, müşteki sıfatıyla ifade veren aile üyeleri Ahmet Özal ve Semra Özal hakkında bu kez "şüpheli" olarak tahkikat yaptı.

Gerekçe olarak “ekonomik çıkar amaçlı örgüt kurmak” ve “kasten adam öldürmek” şüphesi gösterildi.

Sayfa Yükleniyor...