Ahmet Türk görevden uzaklaştırıldı

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt ve Tunceli belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırıldılar.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.11.2016 - 07:57 | Son Güncelleme : 17.11.2016 - 07:58

Ahmet Türk görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığınca, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan ve Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul'un görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

AHMET TÜRK VE TUNCER BAKIRHAN

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Bakırhan'ın görevlerinden uzaklaştırıldığı, Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın'ın da Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği belirtildi.

Türk hakkında, "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne para temin etmek ve üye olmak,görevini kötüye kullanmak, Türk milletini, Cumhuriyeti'ni, TBMM'yi alenen aşağılamak" suçlamalarından soruşturma açılmıştı.

Bakırhan ise "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak" da dahil olmak ve bölücü terör örgütü lehine Siirt ilinde yapılan çok sayıda yasa dışı gösteri yürüyüşüne katılarak örgüt lehinde propaganda ve eylemde bulunmanın da aralarında olduğu bir dizi suç nedeniyle 16 Kasım'da gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

BUL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılan son isim ise, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul oldu. Bul'un yerine, Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner Tunceli Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Sayfa Yükleniyor...