Ahmet Türk: Kanayan bir yara var

İmralı'da BDP Milletvekili Ayla Akat Ata ile birlikte Abdullah Öcalan'la görüşen Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, kısa bir değerlendirme yaptı. ''Kanayan bir yara var'' diyen Türk, herkese sorumluluk düştüğünü belirtti.

NTV Haber 04.01.2013 - 10:46

Ahmet Türk: Kanayan bir yara var

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ile dün İmralı'ya giderek Öcalan'la görüşen DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk bugün temaslarıyla ilgili kısa bilgi verdi.

Diyarbakır'dan Ankara'ya hareketi öncesi havaalanında gazetecilere açıklamada bulunan Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk şunları söyledi:

''Bu sürecin barışa evrilmesi konusunda kim ne katkı sunarsa gerçekten memnun oluruz. Meseleyi çok büyütmeye gerek yok. Bildiğiniz gibi yıllardan beri kanayan bir yara var, şimdi hepimizin sorumluluğu; bu kanayan yarayı deşmekten, kaşımaktan ziyade durdurmak, herkes aynı zamanda bu yaraya merhem sürmeli, bu konuda katkı sunmalı çaba göstermeli. Herkesten böyle bir duruşu bekliyoruz. Hassas süreçlerden geçiyoruz. İnşallah olumlu bir noktaya varır.''

İMRALI'DAN SONRA DİYARBAKIR ZİRVESİ
Abdullah Öcalan ile dün İmralı'da yapılan sürpriz görüşmenin ardından gözler Ahmet Türk ve Ayla Akat Ata'ya çevrildi.

Dün öğleden sonra İstanbul'a dönen Türk ve Ata ilk değerlendirmeyi aralarında BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Ahmet Türk, Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder ve Sebahat Tuncel'in olduğu bir grupla yaptı.

Ahmet Türk bugün ise ilk iş Aysel Tuğluk'la birlikte Diyarbakır'a geldi.

Türk bugün BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve partinin önde gelenleriyle görüştü.

Başbakan Erdoğan'ın geçen hafta NTV canlı yayınında "Görüşmeler sürüyor" açıklamasının ardından gözler İmralı'ya çevrilmişti.

Dün DTK Genel Başkanı Ahmet Türk ve BDP milletvekili Ayla Akat Ata, sabah 08.00 sularında İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile görüşmüştü.

Öte yandan BDP'nin Pazartesi günü konuyla ilgili olarak Ankara'da bir açıklama yapması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...