Ahmet Türk, Ankara Çukurambar'da oturduğu daireden, Tokat'ta 7 askerin şehit olduğu olayın ardından mahalle sakinlerinin Türk bayraklı tepkileri üzerine taşınma kararı aldı.

Kapatılan DTP'nin lideri, yeni bir ev bulmak için Mardin'li müteahhit hemşehrisi Bahattin Demircan'la görüştü.

İddiaya göre Ankara'nın Oran Semti'ndeki bir siteden daire de beğenildi. Ancak tam taşınma aşamasında evsahibi kontratı yapmaktan vazgeçti.

İddialardan birisi apartman sakinlerinin, özellikle de Türk'ün istediği dairenin alt katında oturan emekli bir albayın, Ahmet Türk'ün taşınmasına tepki göstermesi.

İddialardan en güçlü olanıysa, müteahhitle Ahmet Türk'ün anlaştığı, ancak bu durumdan habersiz olan emlakçının evi başkasına sattığının anlaşılması. Satış sözleşmesi imzalandığının ortaya çıkmasının ardından ev sahibinin Türk'ten özür dilediği de iddialar arasında.

Müteahhit Bahattin Demircan ise, kontratı yapmaktan Türk'e yönelik tepkiler nedeniyle son anda vazgeçtikleri iddiasını avukatı aracılığıyla yalanladı.

Demircan’ın avukatı Mustafa İngök, "Kira aktiyle ilgili Ahmet Türk'le bir görüşme yapılmamıştır. Müvekkilim Ahmet Türk'ü tanıyor, 65 yıllık dededen gelen bir dostlukları var" dedi.