Ahmet Vardar vefat etti

Gazeteci Ahmet Vardar, pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede, 73 yaşında yaşamını yitirdi.

26.02.2010 - 11:27

Türk basınına yarım asırdan fazla hizmet eden Ahmet Vardar, haksızlıklardan, yolsuzluktan parmağını uzatıp sert üslubuyla hesap sormasıyla hafızalara kazınmıştı.

Birçok gazete ve televizyonda çalışan ve iki yıl önce Vatan gazatesinde köşe yazarlığı yaparken emekli olan Ahmet Vardar’a yaklaşık dört ay önce pankreas kanseri teşhisi kondu.

Hastalığın ilerlediği belirlenen Ahmet Vardar, tedavi olmaya başladı. Uygulanan kemoterapinin ardından hastalık karaciğerine sıçrayan Ahmet Vardar, önceki gün evinde fenaşınca tekrar hastanenin acil servisine kaldırıldı.

Müdahaleye rağmen durumunda düzelme olmayan Ahmet Vardar, dün saat 18.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

Vardar, Vefa Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1959’da gazeteciliğe başladı. 10 yıl polis adliye muhabirliği yapan Vardar, sırasıyla Vatan, Son Havadis, Yeni İstanbul, Yeni Sabah, Akşam ve Son gazetelerinde çalıştı.

Daha sonra Günaydın gazetesinde istihbarat şefliği, haber müdürlüğü görevinde bulunan Vardar, 1986’da Sabah gazetesine geçti. Haber müdürü olarak çalışan Vardar, 20 yıl süreyle Sabah Haber Ajansı Genel Müdürlüğü’nü yürüttü. Vardar, Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yaparken 2 yıl önce emekliye ayrıldı.

Ahmet Vardar bugün Fatin Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...