AK Parti 18. yaşında

Siyaset sahnesine Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında giren AK Parti, reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 17 yılı geride bıraktı. Ankara'da düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır" dedi.

Anadolu Ajansı 23.08.2019 - 19:36

AK Parti 18. yaşında

Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti, 17 yılı geride bıraktı.

AK Parti'nin 18’inci kuruluş yıldönümü bugün Ankara’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinliğe katılan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın da teşekkür turuna Rize'den start verecek.

RESEPSİYONDAN KARELER

Önce AK Parti Genel Merkezi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık edecek olan Erdoğan, ardından ATO Congersium'da yıldönümü etkinliklerine katılacak. Kurban Bayramı dolayısıyla 14 Ağustos'ta yapılması planlanan program bugüne ertelenmişti.

Etkinliğe partinin kurucu üyeleri, milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BU KUTLU ÇATININ ALTINDAN AYRILANLARIN HİÇBİRİNİN ESAMESİ OKUNMAMIŞTIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuştu. 

Erdoğan, "(AK Parti) Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yaptırmıştır" diye konuştu. 

Erdoğan, "AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir" değerlendirmesinde bulundu.

Yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir de resepsiyon verildi.

"KARŞIMIZDA TEMEL MOTİVASYONLARI NEFRET OLAN BİR YAPI VAR"-VİDEO

18 YAŞINA BASAN 18 KİŞİ

AK Parti'nin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001'de dünyaya gelen 18 genç, 18'inci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katıldı.

Alınan bilgiye göre, AK Parti Gençlik Kollarınca 14 Ağustos tarihinde evlerine gidilerek doğum günleri kutlanan gençler, partinin kuruluş yıldönümü etkinliklerine davet edildi.

AK Parti'nin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001'de dünyaya gelen 18 genç, 18'inci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katıldı. Lise öğrencisi Ayşenur Döner (sağda), Gemi Mühendisi olmayı amaçlayan Ömer Faruk Çavuşoğlu (ortada) ve Aysel Karakehya (solda)  AK Parti'nin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001'de dünyaya gelen 18 genç, 18'inci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katıldı. Lise öğrencisi Ayşenur Döner (sağda), Gemi Mühendisi olmayı amaçlayan Ömer Faruk Çavuşoğlu (ortada) ve Aysel Karakehya (solda) 

Ankara, Konya, Samsun, Trabzon, Rize, İstanbul, Edirne, Bursa, İzmir, Aydın, Antalya, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Ağrı, Malatya, Erzurum ve Kayseri'den gençler, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.

"PARTİYE AİDİYET HİSSİ TAŞIMAYANLAR DAVET EDİLMEDİ"-VİDEO

Sayfa Yükleniyor...