AK Parti: Festival bizim kavramımız değil

Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, kültürel değerlere ve ülke koordinatlarına dikkat çekerek, "Festival adıyla yüksek maliyet ödeyerek etkinlik yapmayın" dedi.

30.06.2012 - 22:13

AK Parti: Festival bizim kavramımız değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, partisinin yerel yönetimler başkanlığınca Kocaeli'de düzenlenen toplantıda konuştu.

Gündemdeki birçok konuya değinen Tanrıverdi'nin açıklamalarında, yaz sezonuna girilmesiyle hız kazanan festivaller de vardı.

Tanrıverdi, ''Festival bizim kavramımız değildir. Kültürel etkinliklerimizi yaparken kendi koordinatlarımızı belirleyip onların yaşatılması için dikkat etmeliyiz" dedi.

Tanrıverdi, "Kültürel etkinliklerimizi yaparken kültür değerlerimizle çatışan etkinliklerden uzak durmalıyız. Festival adıyla yüksek maliyet ödeyerek etkinlik yapmayın. Daha da önemlisi, yüksek maliyetlerle sanatçılar getirmemeliyiz.

Önümüzde Ramazan ayı var, bu ayı çok iyi değerlendireceğiz. Fakir, garip, gureba hemşehrilerimizin sofralarında ne var ne yok takip etmeliyiz. Ramazan iftarlarında, lüks otellerde değil, mahallelerde, dost evlerinde, garip sofralarında, yalnızlarla, kimsesizlerle beraber olmaya dikkat etmeliyiz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...