AK Parti işgal edildi

Bir grup İşçi Parti'li dün akşam saatlerinde AK Parti Ankara İl Başkanlığı binasını işgal etti. Binanın camlarına pankartlar asan eylemcilere polis biber gazıyla müdahale etti, 20 kişi gözaltına alındı. Diğer işgal adresleri İstanbul Kadıköy ve Denizli'ydi.

04.03.2011 - 10:14

AK Parti işgal edildi

İşçi Partisi'nin (İP) gençlik yapılanması "Öncü Gençlik" üyesi bir grup, AK Parti Ankara İl Binası'nı işgal etti.

Sık sık slogan atan eylemciler, partinin girişine de çok sayıda pankart astı.

İlk etapta sayı olarak yetersiz olan polis, eylemcilere müdahale edemedi. Takviye ekiplerin gelmesiyle müdahale başladı.

Biber gazının etkisi ile kendilerini binadan dışarı atan eylemcilerin bir kısmı kaçmayı başarırken yaklaşık 20 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Eylemciler Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İKİNCİ KATA MERDİVENLE ULAŞTILAR
İstanbul Kadıköyde'de bir grup Öncü Gençlik üyesi, İP lideri Doğu Perinçek'in Silivri Cezaevi'nde tek kişilik hücreye alınmasını protesto etmek için ilçe binasını önünde eylem yaptı.

Yaklaşık 50 kişi, gece saat 02:00 sıralarında bina önünde protesto gösterisi yaptı. Grup, Kadıköy İlçe Başkanlığı önünde asılı olan pankartı indirdi. Yanlarında getirdikleri merdivenle ilçe başkanlığının bulunduğu ikinci kata ulaşan bir kişi, "Doğu Perinçek'e Özgürlük" pankartı ve İşçi Partisi Bayrağı astı. Daha sonra da AK Parti tabelasına zarar verdi.

Binanın kapısına da "Doğu Perinçek'e Özgürlük" yazan grup üyeleri, binanın camlarına yumurta attı. Eylem sürerken binada görevli polis memuru yardım istedi. Yaklaşık 15 dakika bina önünde sloganlar eşliğinde eylem yapan grup, olay yerine gelen polisleri görünce yine sloganlar eşliğinde Kadıköy Altı Yola doğru yürüyüşe geçti.

Öncü Gençlik üyeleri, Osmanağa Mahallesi'nde bulunan İşçi Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı binasına yürüdü. Binanın pencerelerinden çıkarak sloganlar atan eylemciler, daha sonra parti binasından teker teker ayrıldı. Olay sonrası gözaltına alınan kimse olmazken, AK Parti binasına çok sayıda polis sevk edildi.

DENİZLİ'DE İL BİNASI BASILDI
Bir diğer eylem adresi Denizli'ydi. Öncü Gençlik üyeleri, Perinçek'in Silivri'de tek kişilik hücreye alınmasını protesto etmek için AK Parti Denizli il binasını bastı.

Binaya giren grup yedinci kattaki AK Parti il binasını basmak istedi ancak içeride bulunan partililer kapıları kilitledi. AK Parti'liler olayı polise bildirdi, binaya gelen polis Öncü Gençlik üyelerini bina dışına çıkardı.

Grup burada slogan atıp, pankart açmak isteyince polis müdahale etti. Polisin müdahalesine direnen grup üyelerinden 19'u polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...