Siirt'te AK Parti seçim bürosuna saldırı

Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Veyselkarani beldesinde kimliği belirsiz kişilerce kundaklanan AK Parti seçim bürosunda hasar meydana geldi.

Anadolu Ajansı 21.05.2015 - 06:08

Siirt'te AK Parti seçim bürosuna saldırı
arşiv

SİİRT - Baykan ilçesine bağlı Veyselkarani beldesinde AK Parti seçim bürosu kundaklandı.

Alınan bilgiye göre, kimliği belirsiz kişi veya kişiler, saat 20.30 sıralarında kilidini kırarak girdikleri AK Parti seçim bürosunu ateşe verdi.

Durumu fark eden çevredeki vatandaşların müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın sonucu hasar oluşan seçim bürosundaki broşürler, bayraklar ve flamalar kül oldu.

Olay sonrası polis ekiplerinin çevresinde güvenlik önlemi alınan seçim bürosuna saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.


AK Parti İlçe Başkanı Nimetullah Gönül, seçim bürosundan akşam namazı için ayrıldıktan sonra saldırı haberinin geldiğini belirterek, olay yerine geldiklerinde kapının zorlanarak açıldığını ve büronun ateşe verildiğini gördüklerini söyledi.

Gönül, olaydan duydukları üzüntüyü dile getirerek, "Seçimlerin demokratik bir ortamda, adil bir şekilde gerçekleşmesini istiyoruz. Bu tür hoş olmayan olaylar karşısında üzüntü duyuyoruz. Baykan AK Parti Teşkilatı olarak herkesi sağduyuya davet ediyor, demokrasiye yapılan bu saldırıyı kınıyoruz" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...