AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 29 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimlerin öne alınması konusunu görüşmek üzere CHP Meclis grubunu ziyaret etti. Canikli, CHP Grup Başkanvekilleri Muherem İnce ve Emine Ülker Tarhan ile 45 dakika görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Canikli, yerel seçimlerin öne alınabilmesi için yapılacak Anayasa değişikliği konusunda, CHP grup başkanvekillerini ziyaret ettiğini ve görüşlerini aktardıklarını ifade etti.

Canikli, CHP'nin yerel seçimlerin 3 Kasım 2013'te yapılmasının daha uygun olacağı görüşünü ifade ettiğini söyledi.

'İSTİYORSANIZ 2013 BAHARINDA YAPALIM'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, yerel seçimlerin öne alınması ile ilgili ''Biz Anamuhalefet partisi olarak seçime en hazırlıklı partiyiz. Seçimden kaçtığımız falan yok. Az önce televizyonlarda 'CHP, 3 kasımı önerdi' yazısını gördüm. Hayır başka bir şey daha önerdik. 'İstiyorsanız hemen yapalım, 2013'ün baharında yapalım dedik.' Tatil nedeniyle... 27'si pazar, 29'u Cumhuriyet Bayramı. Arada 28'i kalıyor. İnsanlar tatili belki birleştirebilir. O yüzden 3 Kasım'ın daha uygun olacağını söyledik.

AK PARTİ VE MHP 27 EKİM'DE ANLAŞTI
Bu arada AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, MHP ile yaptıkları görüşmede de yerel seçimlerin 27 Ekim 2013 tarihinde yapılması konusunda MHP ile ortak mutabakata vardıklarını açıkladı.