AK Parti'de FETÖ temizliği

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, parti genel merkezi ve teşkilatlarda yaptıkları FETÖ incelemesinin yüzde 97’sinin tamamlandığını açıkladı. FETÖ ile bağı olabilecek 120 kişi tespit edildiğini söyledi.

NTV Haber 10.10.2016 - 22:16

AK Parti'de FETÖ temizliği

15 Temmuz'un ardından AK Parti'de Fethullahçı Terör Örgütü temizliğine yönelik çalışmalar devam ediyor.

“Teşkilatlardan bize gelen sayı 519. Bunun içerisindeki güçlü kanıt kategorisine giren sayı 120’yi geçmemektedir” diyen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, il ve ilçe teşkilatlarında devam eden çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi vererek, “Güçlü kanıt, kanıt, zayıf kanıt diye 3 kategoriye ayırdık.Farklı yerlerden tekrar sorgulamalar yaptık. Bu kanıtlar doğru mu diye yeniden araştırmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın yüzde 97’si bitti” diye konuştu.

Ataş, araştırmada göz önüne aldıkları kriterleri de açıklayarak, “Çocuğunu FETÖ'nün okullarından almayan , Bank Asya ile irtibatı devam eden ya da FETÖ bağlantılı sendikalara üyelik gibi koşullara dikkat ettiklerini söyledi,+

Mustafa Ataş, şu ana kadar 12 meclis üyesinin istifa ettirildiğini, 3  belediye başkanının ihraç edildiğini, bir belediye başkanının ise istifa ettiğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...