AK Parti’de istifa

Üç bakanın görevlerinden ayrılmasının ardından eski İçişleri Bakanı, AK Parti Milletvekili İdris Naim Şahin, partisinden istifa etti.

Haberler 25.12.2013 - 17:20

AK Parti’de istifa

AK Parti'de hareketli bir gün yaşanıyor.

İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda oğulları tutuklanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler ile oğlu gözaltına alınıp serbest bırakılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar görevinden istifa etmişti.

Bakanlığı bırakan Erdoğan Bayraktar, milletvekilliğinden de ayrılmıştı.

Akşam saatlerinde bir istifa haberi daha geldi.

AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin de partisinden istifa etti. Şahin, Muammer Güler'den önce İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştı.

“Kuruluşundan beri yer aldığı AK Parti’nin başarı hikayelerinde olmaktan sevinç ve gurur duyduğunu” belirten İdris Naim Şahin, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Ne var ki son dönemde artan bir şekilde ülke ve millet varlığı ve çıkarları ile uyuşmayan; milli değer anlayış ve duyarlılıklarla örtüşmeyen; ulusal bütünlüğü güçlendirici olmayan söylem, politika ve uygulamalara tanık olunmaktadır.

Bölücü terör Örgütünün unsurlarıyla yürütülen ancak milli vicdan ve haysiyeti inciten ve mevzu hukuku zorlayan sürecin çözüm özelliği –belki istenmeden- çözülme hayalcilerine fırsat ve olanak sağlar duruma evrilmiştir.

Emniyet teşkilatımızın fedakar ve vefalı personeline yönelik son günlerdeki uygulamalar ile bağımsız yargı ve tarafsız mensupları hakkında düzenleme ve değerlendirmeler; akıl, hukuk ve adalet anlayışı ile izah olunmamaktadır.

Tüm bu politika ve uygulamalar –ne yazık ki- toplumda hasmane ve ayrıştırıcı duyguları beslemekte, güven azalmasına neden olmakta, bazı gözlerde yaşa ve gönüllerde kırgınlığa dönüşmektedir.

Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum.”

BAL VE ŞÜKÜR'LE BAŞLADI
Dershanelerle ilgili yaşanan tartışmaların ardından milletvekilleri İdris Bal ve Hakan Şükür de AK Parti'den istifa etmişti.

Sayfa Yükleniyor...