AK Parti'den 3 isme suç duyurusu

Siyasette ''darbe iması'' ve ''başörtülü hakim'' tartışması devam ederken, AK Parti, açıklamalarıyla tartışmaları başlatan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski CHP milletvekili Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

NTV Haber 06.01.2021 - 16:22

AK Parti'den 3 isme suç duyurusu

Siyasette ''darbe iması'' ve ''başörtülü hakim'' tartışması yargıya taşındı.

AK Parti teşkilatları, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, gazeteci Can Ataklı ve eski CHP milletvekili Fikri Sağlar hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili AK Parti Genel Merkezi'nden de yazılı açıklama yapıldı.

''AÇIKLAMALAR MİLLİ İRADEYE, SİYASET KURUMUNA SALDIRI''

Başbuğ, Ataklı ve Sağlar'ın açıklamalarının milli iradeye, demokrasiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı olarak görüldüğü belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendini bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur.

Yapılan bu saldırıları milli iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyor suç duyurusunda bulunmak suretiyle görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz.''

Sayfa Yükleniyor...